PV, Duett, P1800, P1900, Amazon, 140, 160 relaterade ämnen men här diskuterar vi även Volvo 903 (Valp) & TP21 (Sugga) samt EPA och A-traktorer

Moderator: Moderatorer

av Rubber_Duck
#17313
Behöver lite hjälp med att hitta huv o skärmar i glasfiber till 142 någon som vet var man kan få tag i såna?? Skulle vist finnas ett företag i skåne som fortfarande tillvärkar sånna men hittar inte det någon stans. Så skulle vara taksam för alla svar.
Någon som har en aning om vad man kan ta för en steg3 topp till en b20?? har även ett dubbel insug till b20 i alu tror det ä till orginal förgasarna. Ett pris på det hade också varit perfekt.
Användarvisningsbild
av Ramon
#17315
Rubber_Duck skrev:Behöver lite hjälp med att hitta huv o skärmar i glasfiber till 142 någon som vet var man kan få tag i såna?? Skulle vist finnas ett företag i skåne som fortfarande tillvärkar sånna men hittar inte det någon stans. Så skulle vara taksam för alla svar.
Någon som har en aning om vad man kan ta för en steg3 topp till en b20?? har även ett dubbel insug till b20 i alu tror det ä till orginal förgasarna. Ett pris på det hade också varit perfekt.
KG Trimning säljer Steg 3 topp till B20 för 8300kr. Kika mer på http://www.kgtrimning.com . Väl inne på sidan väljer du "Motorarbeten" på menyn till vänster. Därefter klickar du på "Specialtopplock" längst upp på sidan.
Användarvisningsbild
av Sparkz
#17331
Kolla med http://www.atspecial.se/1.html om plastdelar, vi har köpt skärmar till rallycrossbilen där.
av Rubber_Duck
#17569
Tackar för tipsen. :D

Tvättat! Dock är den nog smutsig vid hem[…]

Som titeln lyder, Köpa v60 "VEA" […]

Har ett problem med min fjärrlåsning me[…]

Volvo V70 2008 2.0 F

Tja! Har tänkt rycka bakersta ljuddämpar[…]