EX30(24-), EX60 (27-), EX90 (25-) relaterade ämnen.

Moderator: Moderatorer

av Jgo
#1624266
Någon som byggt sin bil ännu? Jag funderar på det här Pilot Assist-paketet och om det verkligen behövs. 360-kameran går att lägga till separat, men frågan är om man behöver Pilot Assist med parkering samt att den "kompletterar" adaptiva farthållaren för nästan 22.000. Bara 360 går på 8.000 men den är given. Någon som funderar på pilot assist?
av Malmstroem
#1624267
För mig är Pilot Assist viktig. Så pass viktig att jag nog inte kommer att beställa en EX60 utan.

Alternativet är iX3 med liknande stöd som Pilot Assist. Lika viktigt där. Jag har driving assistant professional på nuvarande i4, och vill inte vara utan. Har även Pilot Assist på XC90:n.

Begärt offert på en EX60 P10 med dragkrok och Pilot Assist. Går den igenom hos Ayvens lär det bli en EX60 för mig.
Användarvisningsbild
av V9097
#1624268
Jag har byggt flera stycken. Det stör mig att glastak är standard. Finns det någon gardin eller liknande att köpa till?
av Jgo
#1624269
Malmstroem skrev:För mig är Pilot Assist viktig. Så pass viktig att jag nog inte kommer att beställa en EX60 utan.

Alternativet är iX3 med liknande stöd som Pilot Assist. Lika viktigt där. Jag har driving assistant professional på nuvarande i4, och vill inte vara utan. Har även Pilot Assist på XC90:n.

Begärt offert på en EX60 P10 med dragkrok och Pilot Assist. Går den igenom hos Ayvens lär det bli en EX60 för mig.
Jag hör dig, men utöver 360-kameran i själva paketet kändes det inte som att det var avgörande. Men kommer nog köra på pilot assist ändå. Dragkrok använder jag aldrig, så får se om jag eftermonterar denna någon dag
av Jgo
#1624270
V9097 skrev:Jag har byggt flera stycken. Det stör mig att glastak är standard. Finns det någon gardin eller liknande att köpa till?
Kan bara hålla med angående gardinen som saknas. Det som finns är solskydd för 1.600 men det är något man lägger på själv och förvarar i en praktisk påse när den inte används. Annars är det elektrokromt tak för 14.000 som justerar toningen vid stark sol, känns inte värt det
av PowerPulse
#1624279
Strålkastarrengöring ingår bara med Ultra. Snålt och går mot Volvos säkerhetspolicy tycker jag.
EX60

Jag har inte lyckats speca Cross country. Har ni?

Hej. Har fyllt på olja och nivån ä[…]

Laga dem 2 hålen var för sig. Att man s[…]

Jag har haft en tanke på just kolen och t&au[…]