Volvo 850, S/V70 (97-00) , V70XC (98-00), C70 (98-05)
relaterade ämnen OBS! vid motorproblem försök att ange vad du har för motor i bilen...

Moderator: Moderatorer

av femansväxel
#200636
hejsan är det någon som vet varför biltema har stoppat att ta in hjullager till volvo s70 modell 99-00 hjullager fram är det frågan om.
dom skulle sluta sälja dom.
av *pettson*
#200638
femansväxel skrev:hejsan är det någon som vet varför biltema har stoppat att ta in hjullager till volvo s70 modell 99-00 hjullager fram är det frågan om.
dom skulle sluta sälja dom.
Dom hjullagren biltema hade fått in var av dålig kvalitet. Uppenbarligen gjorde inte leverantören som han skulle. Tills dom har en ny levarantör som gör som beordrat (antar att utredning pågår). Så säljs inga såna lager.
av femansväxel
#200803
skit också. just det hjullagret jag behövde med. blir väl mekonomen nu då istället. kostar mera men jag måste ha ju. ingen som vet vad det kostar på volvo? är det värt att köpa på skroten? eller ska man satsa på nytt?
Felkod B5

Hej allihop! Vi var och kollade på en XC60[…]

Välkommen ut i trafiken

Jag har kvar ett nytt expansionskärl, som &au[…]

Fast det är inte samma.

Läser du ut både aktiva och lagrade fel[…]