Moderator: Moderatorer
sportbilsentusiasten skrev: Vad kostar tex en 170hk V70NN med samma utrustning som classik med momentum, läder, 17" o HP stereo (264kSEK för classik)?Klenaste motorn är 2,5 turbo om jag har förstått det rätt. Så vi som inte är intresserade av att betala närmare 300.000:- för en bil med "vettig" utrustning får väl i vanlig ordning vänta tills tjänstebilsåkarna har plockat på sig några tusen bilar, sen släpps förhoppningsvis modeller med överkomliga prislappar (runt 2009 fast som 2010-11 modellår :) )
sportbilsentusiasten skrev:Tusan va rörigt :???:
O hur länge ska man kunna beställa MY08 classik då? Leveranstid?
Vad är leveranstid på V70NN om man beställer NU?
Vad kostar tex en 170hk V70NN med samma utrustning som classik med momentum, läder, 17" o HP stereo (264kSEK för classik)?
Raggz skrev: V. 20 görs dom sista v70n i Torslanda, fast tillverkningen forsätter tills v. 40 , fast då i Gent.Har dessa samma kvalitet?
Jensen skrev:När det gäller V70NN så fick vi prislistor som en litenMailar du den till mig så lägger jag upp den. Mailadress får du via pm om du är intresserad.
Pdf fil som i första hand är tänkt att skickas ut till inköpare på företag.
Jag vet inte om det går att lägga upp en pdf fil här?
Kommer nog inte att ta så lång tid innan det läggs ut på nätet.
Classic är i samma utförande som tidigare.
NCR skrev:Ok, då vad skiljer en 2.5T i pris då? (fortfarande mellan klassik o V70NN)sportbilsentusiasten skrev: Vad kostar tex en 170hk V70NN med samma utrustning som classik med momentum, läder, 17" o HP stereo (264kSEK för classik)?Klenaste motorn är 2,5 turbo om jag har förstått det rätt. Så vi som inte är intresserade av att betala närmare 300.000:- för en bil med "vettig" utrustning får väl i vanlig ordning vänta tills tjänstebilsåkarna har plockat på sig några tusen bilar, sen släpps förhoppningsvis modeller med överkomliga prislappar (runt 2009 fast som 2010-11 modellår :) )
En bekant hade en hel del parkslide vid sitt to[…]
Hejsan Jag funderar på att skaffa en ny xc60[…]
hejsan Jag funderar på hur (Blond ventilerat[…]