NYA Volvo C30, S40, V50 & C70 relaterade ämnen... OBS! vid motorproblem försök att ange vad du har för motor i bilen...

Moderator: Moderatorer

Användarvisningsbild
av Titaniumgrå
#91687
Ja riktigt bra funktion att tekniken tar hand om hur länge startmotorn ska gå! Jag har också en -07 T5 AWD uttagen i Oktober!
av EPA
#92110
Nå frigge har du hunnit testa.
Användarvisningsbild
av poseidon
#92160
Autostart och autostart det är väl en sanning med modifikation. Är det inte egentligen så att man vrider nyckeln men slipper hålla kvar den i slutläget tills motorn startat.
Även nya 1.8F har denna funktion, känns jätteläskigt att vrida på nyckeln utan att det är något motstånd innan ändläget.

Autostart hade ju varit att när jag kommer inom 10 meter från bilen så startar den, det hade varit något det....
av Frigge
#92301
EPA skrev:Nå frigge har du hunnit testa.

Näe, har minne som en Guldfisk :oops:
av DanneF
#92385
jag har en 1,8F -06 o när ja bara duttar me startnyckeln så hackar bara bilen till, ja måste hålla in tills den startat!
Användarvisningsbild
av poseidon
#92893
DanneF skrev:jag har en 1,8F -06 o när ja bara duttar me startnyckeln så hackar bara bilen till, ja måste hålla in tills den startat!
Tror det är från MY-07 som detta är tillagt.
Vatten i bil

Ingen taklucka ska tilläggas

Vad är det här?

XC90-2003 Vet någon vad det här ä[…]

Lös kabel

XC90-2003 Drar högtalarkabel till dörrs[…]

Fläktproblem

Har en 960 fläkt liggandes (som jag inte orka[…]