VolvoV70NT5 skrev:Då var lampglasen där ! inte så Bökigt och detta projekt var klart nästa blir nog Grom audio facelift till Hu-850 någon som har monterat och har några åsikter om detta kit ?
Jag installerade en GromAudio i min 2006 V70. Den har bluetooth, USB och iPhone. Fungerar ganska bra. Jag anvander den mest for Pandora och DI.fm musik over bluetooth. Min iPhone ar skit och kopplar inte in sig automatiskt nar jag startar bilen, men det ar bara att ga "settings, bluetooth" och "reconnect".
Den var enkel att koppla in och lilla GROM ladan sitter till vanster om vaxelspaken (pa forarsidan). Sen drog jag upp kablarna genom ett hal jag borrade upp i botten pa armstodet.
Jag har inte anvant den som telefon an, men att spela musik over bluetooth funkar bra, ipod kontakten funkar bra den med, och USB spelandet ar det inga problem med heller. Jag ar val ingen tung anvandare iofs sa andra kan nog vara lite mer detaljerade.

2006 V70 2.5t Automat, FWD.
1996 965 (saldes Nov. 2013)
och innan dess 8 andra, inkl en Ford 302 V8 765a.
Jag ber om ursakt for min darriga svenska och mitt Amerikanska tangentbord!