- tor 27 sep 2012, 06:26
#684908
Att man inte vill ha regnr på annonsbild som privatperson kan bero på att man inte vill ha en massa löst folk springande på gården utan nån koll på läget.
mhunter skrev:Hade en annons på en "plocka delarbilar" utan bild på och fick det mailet.tomsa skrev:Kollar alltid här innan köp,vill inte säljaren lämna ut reg nummer så är det nåt lurt.Du emotsäger dig själv rätt rejält... "vill inte säljaren lämna ut reg nummer så är det nåt lurt", "Kommer ett svarsmail från en köpare där det står "reg nr tack" då svarar jag inte ens"
Om man är seriös själv i sin förfrågan vill säga.
Kommer ett svarsmail från en köpare där det står "reg nr tack" då svarar jag inte ens :D
https://www21.vv.se/fordonsfraga/
http://www.bilprovningen.se/bp/main.nsf ... D200422ABD
http://www.bilprovningen.se/bp/main.nsf/contact.xsp
Du döljer alltså själv regnr i dina annonser? Åndå tycker du det är lurt...
Det ÄR jävligt misstänksamt och löjligt med såna som döljer reg.nr, så uppenbart att de vill dölja nåt om bilen. Skulle aldrig intressera mig för en bil där jag inte får regnr.
Att man inte vill ha regnr på annonsbild som privatperson kan bero på att man inte vill ha en massa löst folk springande på gården utan nån koll på läget.


som köper bilar av sådana här idioter till människor.
- By S6024t