Här kan ni medlemmar presentera era bilar med bilder, information etc. Skriv gärna era projekt ni håller på med också! Max en tråd per bil!

Moderator: Moderatorer

Användarvisningsbild
av dahlen
#624505
Kompe skrev:Du skulle tagit blank ;) kanske går att slipa klarlacka å vaxa? :mrgreen:
nja, den är inte så fin i plåten och färgen var billig så fick bli matt, det döljer lite mer än blank färg :)
Användarvisningsbild
av Kompe
#624528
Jo det har du ju visserligen rätt i :mrgreen: (R)
Användarvisningsbild
av dahlen
#625204
haha :lol:

lite bättre helhetsbilder då :)

Bild

takräcke på 8)
Bild
Bild

*vila, tills påställning någongång i april..*

Bild

kvar nu är avgassystääm, fjädrarna bak, kränga över däcken på plåtfälg och montera stereå :)
Användarvisningsbild
av dahlen
#627681
LIten uppdatering på den blåa 8) Ser ni nå nytt? :roll: gått 500 mil sen i november. så nu står den på 18500 mil :roll:

Bild
Bild
Användarvisningsbild
av Kompe
#629809
Snyggt på båda 2, blir ju lite smått sugen på 240 vettu, fast de där e väl inga dimljus utan snarare varselljus? :lol:
Användarvisningsbild
av dahlen
#629964
Tackar, jo 240 är fina bilar, funderar på att försöka sälja iväg den rollade för att kunna få fram lite pengar så jag kan fixa den blåa inför besiktning :)

Ja du har helt rätt, är egentligen varselljus :roll:

Funderar på att köra utan bakrutejalusit ett tag, men vad tycker ni *utomstående* om det??? velar fortfarande själv om jag ska ha den på eller inte.. :???:
Användarvisningsbild
av Kompe
#632211
Behåll det! Har då inte sett en enda med sånt sen man var liten liten unge :roll:
Användarvisningsbild
av dahlen
#634293
jalusit fick lämna bilen iallafall, får se om jag sätter dit det igen :)

dock har instrumentbelysningen gett upp och det verkar som att lampan och själva sockeln sitter ihop på nyare 240 :shock: var kan man få tag i såna tro?

Har ev fått nys om billiga fälgar med. få se om det blir nått med dom. kommer dock behöva hitta spacers då.. :)

bjuder på en bild på en riktigt skitig bil..
Bild
  • 1
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 15
V60 sliter däck bak

Min har rullat 23000 mil nu så de kan ju va […]

AC & kylfläkt

Det har jag inte ens reflekterat över, tä[…]

Tackar för tipsen! Det blidde en iCarsoft CR[…]

Där ska bara vara ett dimbakljus så n&a[…]