I denna avdelning finns allt som har med motorarbeten och trimning att göra, vare sig de är enkla eller avancerade. Glöm INTE att skriva vad det gäller för bil, årsmodell samt motorbeteckning!

Moderator: Moderatorer

av 850850
#582522
Hallo Mine kjære svensker Jeg har forsøkt å få hjelp på norske forumer om trimming av min volvo 850 2,0 LT ( lavtryksturbo) 175hk 1996.
Motorkode: B5204T2 .

Som dere kanskje har forstått er jeg Norsk å vet ikke så mye om Volvo som dere ;P. Så jeg Lurer på hvilke muligheter jeg har for trimming av Bilen Min.

Ting som :

*Chipping
*turbo bytte`, hva passer.
*Dyser
*eksos
*luft filter
Osv

er ikke sikker på hva som passer til dennne bilen. Hadde vært morsomt hvis noen hadde erfaring med denne modellen.

Mvh Jonas :)

Takker for alle svar .
av 850850
#582860
Rundt 250-300 hk hadde vært gøtt. Prisen er ikke så viktig i første omgang . : )

Er usikker på ha som passer av større turboer og dyser osv, hva som er et bra oppsett til denne bilen.

om det er å få tak i chipp til LT modellen ? og hvilke nettbutikker som selger det osv ? ;D
Användarvisningsbild
av Marlboroman
#582934
Till at börja med är ju ett byte av turbo ett måste. Och att ta turbon från en vanlig 2,3'a är minsta möjliga om du ska kunna ta dig inom ditt målområde. Vad som är bra beror på budgeten. Att bygga för 300hk kan bli väldigt dyrt om man är seriös och vill att det ska hålla. Men är inte pengar ett bekymmer så är det ju bara att byta: turbo, grenrör, spridare, lmm-hus, chip, avgasysytem, koppling, vevstakar, intercooler och bränslepump.

Chip, turbo och avgasystem kommer man en bra bit på, och det är väl dä det är bäst att börja.

Klart det finns chip till 2 liters, i stort sett alla firmor som säljer till vanliga turbo har till 2 liters, men det är inte alltid med på hemsidan. Sen kan man även använda sig av ett chip till en 2,3'a med.

Jo men hur får man bort denna klädsel s[…]

Det är bra att det kommer alternativ. Nå[…]

Hur fick du fram den kostnaden?

Hej, Jag har en V70 -07 2.4 bensin och har samma O[…]