Här kan ni medlemmar presentera era bilar med bilder, information etc. Skriv gärna era projekt ni håller på med också! Max en tråd per bil!

Moderator: Moderatorer

#525848
ta hellre biltemas färg för den sitter då säkert bättre än fönsterfärg, såg inte ut att skilja många kronor heller :roll:
#527153
hittade färgen jag vill ha på en bil förut. var på en bilträff och såg en muskelbil med en matt mörk grön färg. skulle gjort sig skitbra på 240in. men dum som man va så glömde man ta bilder..
#527451
det tror jag med :) dock grön och gamla stötisarna :) måste ragga tag i en "takkorg" eller vad det heter :)

EDIT: som syntes på bilderna så har jag ETT takräcke på bilen :roll: det andra har försvunnit :roll: så blir en tripp till biltema och mekonomen imorgon för lite köpa av färg samt takräcken. sedan tänkte jag bygga en egen trälåda att ha på taket :D
  • 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 13

Nyare bilar har även Lane keeping aid dä[…]

Hej! Undrar om elfläkten på 960 3.0 -91[…]

Oljebyte motor Volvo 240 B230E

Varför 10w40 och inte 5w40? 5w olja ä[…]

Förvärmning Recharge

Bensin. Nix. El. Från 2021 har alla Hybri[…]