NYA Volvo C30, S40, V50 & C70 relaterade ämnen... OBS! vid motorproblem försök att ange vad du har för motor i bilen...

Moderator: Moderatorer

av krille09
#365260
Hej,

Jag har fått en liten buckla på högerbakskärm :-( troligtvis ett dörruppslag. Dock ej någon skada på lacken.

Läste ett äldre inlägg här på forumet där man rekommenderade att ta kontakt med en bulfixare, dessa kunde fixa
sådana små bucklor för ca 400kr.

Känner nån här på forumet till nån sådan som är bra i närheten av Göteborg?

/Krille
Användarvisningsbild
av Funk
#365672
Ja i princip trycker och knackar dom ut den...om det går att komma åt på baksidan. Det finns inte många ställen dom inte kommer åt, men några finns det allt. Och det är definitivt inget man skall försöka sig på själv, det tar låång tid att lära sig det riktigt.

/Thomas
Användarvisningsbild
av ErikHusberg
#366261
Fick ett dörr uppslag i våras på vänster bakdörr, åkte till Bucklan när dom hade dropin, det tog ca 15 minuter, mycket skickliga killar, räkningen skickade dom efteråt per post, väldigt smidigt.

/Erik
av Tobbev
#368173
Jag fixade bucklor på min Saab via "dent express" tror jag det hette. Jonas hette killen och var grymt duktig. Om du svänger in och snackar med personalen på Hydro-macken som ligger om man kör Dag Hammarsköldsleden mot Frölunda och svänger av åt höger vid Pååls bageri så har de kontaktuppgifter.

/Tobbe

Lite väl sent svar men löste du probleme[…]

Hur du kunde ha en Tesla i flera år och in[…]

DRL problem

Tack för svar då har jag en del jobb fr[…]

Det ser ut som att vad jag letar efter är ant[…]