Tomas88 skrev:Har du xenon i? Jo det har jag nåt svagt minne av att du satt i. Alltså i halvljusen? I dimljusen råder ingen tvekan, 8000k ?
Har du inte xenon i helljuset? Halvljuslamporna ser ju starkare ut än helljuslamporna? Funderar inte på att byta? Xenon i helljus och halogen i halv?
/Tomas
Jo ja har xenon i dimmljusen och xtraljusen :) 6000k och ja tog med mobilkamera så därför blir man lurad ;).
Jo funderar på att ha i helljuset för halvljuset är bra. Nu har jag även xenon i backljuset ;) bilder nedan!!
har du tjejen kvar? vem fick sova på golvet om sanningen ska fram 
haha jo hon finns kvar ;) ja va så sugen på att montera så den åkte på direkt och sängen ledig :lol: .
Vad är det för dimljus du har? De bländar ju redan på bild, så jag vill inte möta dig i verkligheten 
Det är orginal dimmljus med xenon i 6000k ;) är nerställda så gott det går. men kan fortfarande användas som xtraljus :D haha
UPDATE FFS

-)
Ja då har man fixat lite med backljuset då man vart avis på dom som har ;)
Fick köpa kompisens H7sats för 200kr

Modda orginalhållaren

En ren hand jämfört med smutsig.... nejdå men hållaren klar ;)

Ena sidan klar
Skillnaden

Mot
Tyvärr blev det något då jag koppla in båda. Båda lamporna blinkade och vart aldrig full styrka så misstänkte jordfel men det var det inte. Så det är för lite spänning då ja tog + matningen från vänstra sidan. fann inte matningen på andra sidan? någon som vet vilken kabel?
Här kommer en drös med HDR bilder [thum]
