Här kan ni klottra av er sport, politik, efterlysningar m.a.o offtopic!!!

Moderator: Moderatorer

av ElinaWestman
#1620643
Hej fina Volvo människor!

Mitt namn är Elina och jag är en universitetsstudent som just nu undersöker sambandet mellan Volvos storytelling och konsumentbeteende. Jag skulle uppskatta det SÅ MYCKET om ni ville ta 15 minuter på er att svara på min enkät. Ni behöver inte en massa förkunskap om ämnet utan bara era personliga åsikter (:

Enkäten är på engelska då jag för tillfället är på utbytestermin i Nederländerna och måste därför genomföra uppgiften på engelska. Under alternativen "annat" är ni välkomna att svara på svenska om det underlättar för er.

Tack på förhand!

https://forms.office.com/e/Dc8frCR1Px
#1620660
Jag är i grund och botten en som gillar Volvo, och det mycket! Tyvärr har Volvo inte något som passar mina krav nu när jag gått över till helelbil. Är mina svar något du vill ha med i din undersökning, som väl gäller Volvo specifikt?

Hoppas du får svar som passar undersökningen din, så därför frågar jag. Det är nog ganska många som tidigare haft Volvo som gått över till andra märken som fortfarande hänger här på detta underbara forum. Så frågan är viktig, så du får svar från rätt ”kundgrupp”.
#1620668
Hej! Min enkät in mest inriktad på Volvos reklamfilmer och vilka känslor de frambringar och det kan vara relevant vare sig du aktivt äger en Volvo eller inte. Jag frågar även om dessa känslor påverkat ditt köpbeslut men där kan du svara "nej" att det inte påverkat dig då du inte köpt en volvo pga deras reklam. Jag uppskattar och värderar alla svar jag kan få så om du själv känner att du kan bidra så svara gärna på enkäten :-)

Anledning till att jag säker främst ägare av Volvo är för att jag vill veta hur deras reklamfilmer i slutändan leder till försäljning men detta kommer att undersöka på flera olika plan utanför enkäten och det går därför bra att svara trots allt!

Aha.. Ett nytt lås är nog billigare[…]

Hög tomgång 740 b230f -87

Det ska vara samma spjällhus på alla LH[…]

V70 2006 Baklucka öppen

Är det kontakt 54/50 du har fotat? Kontakt 5[…]

Det sitter ett relä vid expansionskärlet[…]