Här diskuteras allmänna bilfrågor oavsett märke som inte passar in i övriga forum.

Moderator: Moderatorer

Användarvisningsbild
av VolvoB20
#1584539
Skulle köra tvärs över landet och hämta skrymmande saker. Kollade att det skulle rymmas om man fällde baksätet. Inga problem.

Så helt plötsligt kom fler på att de skulle hänga med på turen, vad göra nät alka affärer är stängda? Jo biltema var ju fortfarande öppet. 299 kr styck för två lastbågar låter ju överkomligt så jag åkte dit..... shit 299 var ju för två bågar inte per styck... vafan något så rånarbilligt kan ju omöjligt fungera, funderade på att skippa inköp men handlade i alla fall.

Vilken överraskning, sjukt nöjd. Superenkla att montera, sitter som berget. Mjukt gummi så det syns inga märken efteråt. 80 mil med last på taket. Det enda var att den undre bygeln som trycker mot railsens undersida inte var gummerad men klippte av 4 cm av en gammal cyckleslang som låg här och sen var allt perfekt.

Ibland kan även helt sjukt billiga saker överraska med att vara helt tokigt bra.
Användarvisningsbild
av VolvoB20
#1584554
Sorry XC70 2013. Är väl samna rails på V70 också
Räckvidd T6 Recharge

Hej, jag har precis fått hem min v60 T6 Rech[…]

Anliggande frambroms 740

Har beställt två satser med glidbultar […]

Vänster bakfälg blir varm

Troligen ett ok som kärvar eller så r&o[…]

El är bästa jag haft iaf. Hoppas dom g&o[…]