Volvo XC90 (15-), S/V90 (16-) relaterade ämnen. OBS! vid motorproblem försök att ange vad du har för motor i bilen...

Moderator: Moderatorer

Användarvisningsbild
av HitTheRoadJack
#1394492
Håller tummarna att det går på nåt sätt.

Du få väl dra blinkersmatning från huvudamaturen till bagageluckans baklykta, förhoppningsvis är de inte direktmatade från styrenheten.
Användarvisningsbild
av grillchips
#1396127
Det ska finnas en tråd på Swedespeed om detta, bara hypoteser vad jag förstått men där tror jag killgissandet var att det inte skulle gå att eftermontera, framförallt inte rakt av.
Letar febrilt efter en lykta att testa med men ingen lycka hittills.
Användarvisningsbild
av HitTheRoadJack
#1396337
Projekt att efterlikna till hälften med en modifierad bakljus. Köpte från skroten som jag lägger in en ledslang som ger rinnande sken.
Baklyse.png
Baklyse.png (40.75 KiB) Visad 1194 gånger
Användarvisningsbild
av HitTheRoadJack
#1396507
Lite kul crazy ska man ha. Efter sprätt upp lyset stoppade jag i en icke rinnande vit led slinga för att kontrollera idéen. Rinnande gula leds är beställda från Ali.


Bilagor
IMG_0332.jpg
IMG_0332.jpg (33.82 KiB) Visad 1125 gånger
Senast redigerad av 1 HitTheRoadJack, redigerad totalt 0 gånger.
Användarvisningsbild
av fjohan82
#1396543
HitTheRoadJack skrev: fre 14 aug 2020, 15:02 Lite kul crazy ska man ha. Efter sprätt upp lyset stoppade jag i en icke rinnande vit led slinga för att kontrollera idéen. Rinnande gula leds är beställda från Ali.
Såklart!
Följer med spänning :-)
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 8

Jag har Steg 4 i min V70 D4 AWD 2015. Om du vill h[…]

De som har problem med ombordsladdaren har kunnat […]

Ljud från koppling

Rasslar det lika om du trycker lite lätt p&ar[…]

Money talks. Med begränsade resurser så[…]