Här kan ni klottra av er sport, politik, efterlysningar m.a.o offtopic!!!

Moderator: Moderatorer

Användarvisningsbild
av cybermunk
#417019
Orkar inte läsa igenom ditt inlägg atm, men kommer göra det.

Kan dock säga att den lilla kontakt jag haft med FK kontoret i staden, inte annat än kan klassas som bra, för jag har aldrig behövt gå bakom eller någe bara varit in och frågat om saker som rör Aktivitetsstöd.
av BipBip
#418415
Ja om man tycker att dagens behandling av sjuka från Försäkringskassan är bra så har man förmodligen redan ett stort hål i huvudet.
av matzen10
#418447
BipBip skrev:Ja om man tycker att dagens behandling av sjuka från Försäkringskassan är bra så har man förmodligen redan ett stort hål i huvudet.
Egentligen menar du politikens styrning av Försäkringskassan.. Det är skillnad!
Men helt åt helvete är det hur som helst...

/M
Användarvisningsbild
av Dalmans
#418467
mot sjuka beter dom sig som praktsvin, men mot mig som småbarnsförälder fungerar det faktiskt hyfsat... långt ifrån godkänt, men iallafall hyfsat.

Har dock inte testat att vara föräldraledig än, utan bara varit hemma och Vabbat (vård av barn)
Användarvisningsbild
av Nexus
#418527
har mitt aktivitetsstöd från FK och det har fungerat klockrent hela tiden. De har t o m hjälpt mig med arbetsförmedlingens strul. :D
Tryckslang v70 D5

Hej, undrar om någon vet vad nedre delen av […]

Jag hade samma problem i min C30. Jag plockade is&[…]

Ja det har aldrig varit så mycket lekstuga […]

..Nu borde ju läget vara ca 100 miljarder k[…]