Här kan ni klottra av er sport, politik, efterlysningar m.a.o offtopic!!!

Moderator: Moderatorer

Användarvisningsbild
av joel80
#829961
Får man köra lite själv också? Annars var det väl inget att se! ;)
#831019
Ser trevligt ut!! Volvo är grymma med sina produktlanseringar. Själv kan jag stoltsera med att ha kört både Volvo och Scania på SPA-banan i Belgien.
#831042
Trevlig bana, hoppas besöka den i höst på en F1 tävling
#831092
Det gör du helt rätt i Sura56!
Det ligger ett hotell mitt i (!!) banan, men vad rummen kostar där under en f1-vecka vill jag inte tänka på.
Men det finns några andra hotell på Yas Iland med promenadavstånd till banan. Å andra sidan så är taxi riktigt billigt i UAE.
Dagtid 3dhs i startavgift och sedan 1,6dhs per km. 1DHS = ca 1,9SEK. Så om man bortser från ev. trafikstockningar vid tävling så är det ingen fara att bo en bit ifrån.

Inte helt omöjligt att jag är där i höst heller, hänger lite på om pappa är intresserad.

Detta ställe ligger på ett stenkasts avstånd från banan och kan också rekommenderas om man är intresserad av sådant.

Bild
#831097
Brainy skrev:Gulligan: Spa skulle jag gärna vilja köra på oavsett typ av bil :)
Apropå köra bil på bana.
Jag har kört Heinz-Harald Frentzens gamla Arrows A23 Formel 1 bil från 2002
några gånger på Hungaroring och det är en mäktig känsla att ratta runt en sådan F1 bil på en riktig bana. :lol: :D :lol:
DennisCA's Volvo 850 -97

Nåjaa efter en massa preppande, prime:ade me[…]

Ett vanligt förekommande bekymmer är att[…]

Vårda v90 2025

Hej, har en v90 som nu gått 1600 mil sen L[…]

@fjohan82 , Sett det där med mattorna p&arin[…]