Volvo 850, S/V70 (97-00) , V70XC (98-00), C70 (98-05)
relaterade ämnen OBS! vid motorproblem försök att ange vad du har för motor i bilen...

Moderator: Moderatorer

av volvo_joas
#109336
Hej volvo boys... Har en aning fin fråga.. Är så att ja ska köpa en volvo 850 t5r R av en kompis. Men nu till frågan de är en Automat i den och ja vill inte ha en sån låda, så ja tänkte byta till manuel, är de svårt att fixa? hört att de är mycke el eller inte ! ? vore bra om nån kunde om de här bra... ha en bra dag !!
Användarvisningsbild
av Nexus
#109342
volvo_joas skrev:Hej volvo boys... Har en aning fin fråga.. Är så att ja ska köpa en volvo 850 t5r R av en kompis. Men nu till frågan de är en Automat i den och ja vill inte ha en sån låda, så ja tänkte byta till manuel, är de svårt att fixa? hört att de är mycke el eller inte ! ? vore bra om nån kunde om de här bra... ha en bra dag !!
Det är ju inte bara byta låda .det är mycket kringutrustning som måste bytas oxå t e x pedalställ,styrenhet, drivaxlar- ja listan kan nog göras lång sen vet jag inte vad bilprovningen säger??? måste nog kanske typas om oxå.

Har precis införskaffat en XC70 2.5T -03 (til[…]

Så här var det för mig. Jag trodde[…]

Volvo 745 1992 b200f problem

Så det är förmodligen något […]

När jag tänder helljus så rör[…]