PV, Duett, P1800, P1900, Amazon, 140, 160 relaterade ämnen men här diskuterar vi även Volvo 903 (Valp) & TP21 (Sugga) samt EPA och A-traktorer

Moderator: Moderatorer

av Amarace
#611394
Och dom är 5,5" breda så det verkligen är fälgar till 164?
Isåfall borde dom ju ha ett värde för en originalfantast, samt för dom som vill ha 5,5" till en 140. Personligen tycker jag dom fälgarna är så fula att ja ginte vill ha dom på en bil annat än om det är en strikt originalbil.
av Amarace
#611504
Det hänger som sagt på bredden om det finns värde eller inte. Står ju instämplat på fälgen mellan muterhålen.
av Pehr
#611777
Jag letade efter såna här 5,5 tums fälgar för inte så länge sen och hade nog kunnat betala ca 1000 kr för fyra fälgar som inte var allt för rostiga. Lägg ut dem på Tradera vetja, så hittar du säkert en köpare. Tycker själv att fälgen är snygg med liten navkåpa och snobbring. Satt ju bl.a. original på 1800ES m.fl.
Volvo 945 STARTAR EJ

då upptäckte dom att min inte få[…]

Det gör att motorn blir varmare snabbt nä[…]

Kylvätska till 740 b230f

Hej! Funderar på att tömma systemet d&a[…]

Brainys V60

Hej, Såg din föredömliga monter[…]