Volvo V40 relaterade ämnen. OBS! vid motorproblem försök att ange vad du har för motor i bilen...

Moderator: Moderatorer

Användarvisningsbild
av Brainy
#754388
http://www.hirsch-ruckstuhl.ch/volvo/pe ... rformance/

Nu är inte jag så bra på det där språket men det ser ut som att det endast är ett "stylingpaket" bilen på bilden ser i mina ögon bra ut och Hirsch har gjort fin "saab-styling" under åren.

Återstår väl att se om de kommer till fler modeller än V40 och om de som med saab även kommer med trim, de lär väl dock inte bli "fabriksttrim" till volvo som de var till saab med tanke på Polestar.


Bild

Detta är säkert något som kan underlätta för volvo att ragga kunder bland gamla saabåkare.
#754407
Riktigt kul! Men det blir en tuff bransch. Polestar i norr, heico i söder. Kommer bli en tung grej för dem att slå sig igenom på den marknden, särskilt med tanke på att volvoköpare i lägre grad än vissa andra märken bör vara benägna att vilja trimma och styla kärrorna.
#754801
Fälgar, sänkning och avgas i rostfritt. Dom har många konkurenter, inte minst Heico som redan är etablerade i Europa.

Varningen om åldrat bränsle kommer n&[…]

Volvo VIDA till Android?

Hej Är det någon som har VIDA på […]

Dra ut dom bara vid demo ,vid mont,tryck i dam bar[…]

Kan man rengöra skenorna utan att ta bort sto[…]