Här kan ni medlemmar presentera era bilar med bilder, information etc. Skriv gärna era projekt ni håller på med också! Max en tråd per bil!

Moderator: Moderatorer

av hampus1337
#567265
Tjenare, var o köpte mig en 745a för en månad sen ungefär av en gubbe.
tänkte bara ha den som vinterbil men har fått många tankar om vad det ska bli gillar bilen som fan bekväm o köra rätt bensinsnål den är pigg och jävligt fräsch inuti och utvändigt har förvrigt tänkt o fixa lite med bilen.
än så länge tagit bort extralysena och bytt grill, tonat rutorna men ska göras om för det vart inge vidare.
Sen har jag bytt blinkersglas bak ska fixas fram också.
har bara en bild från när jag köpte men kommer fler bilder kom gärna med förslag om vad som ska kan fixas lite enkelt och billigt :)
Bild
av hampus1337
#567551
såja, har vart o tagit lite bilder
Bild

Bild

har hört att det ska va jävligt snyggt o lacka fälgarna vita, nån som har nå bilder på hur det ser ut eller kan photoshoppa ?:)
Användarvisningsbild
av päpplet
#567802
Det är ju dessutom rätt färg på den också :wink:
av hampus1337
#567810
Dalmans skrev:såg fräsch ut.... 16v är en rolig motor!
jo den är rätt fräsch, ja 16v duger för mig iaf, tycker dom vanliga modellerna (115 hk) är nästan lite slöa :)
Användarvisningsbild
av Kompe
#568013
Såg väldigt fräsch ut! :D Vill du byta mot min rostige 745'a? :roll:
Uppdatera mjukvaran

Jag har haft serviceavtal tills bilen blivit minst[…]

Klockfjäder/kontaktrulle????

Har forskat lite i det här då jag snart[…]

Elbilsräckvidd hit och elbilsräckvidd d[…]

Hoppas att det inte blev allt för dyrt fö[…]