Volvo XC90 (15-), S/V90 (16-) relaterade ämnen. OBS! vid motorproblem försök att ange vad du har för motor i bilen...

Moderator: Moderatorer

#1407810
Jag har försökt söka med ljus och lykta efter att kunna höja och sänka bilens luftfjädring manuellt dvs inte via de olika körlägen som finns på bilen.

Någon här inne som vet om det finns någon eftermarknads grej som man kan koppla in alt om någon vet hur man ska koppla in sig för att kunna styra detta?

Jag tänker mig tex för att kunna sänka bilen max när man ska köra in i ett trångt garage el motsvarande.
#1407893
Nja var väl kanske inte det jag sökte, Är mer intresserad av att ha en knapp i kupen där jag kan höja och sänka luftfjädringen lite som det går att göra från bagaget men när bilen är igång. Men kanske inte går?

Du har fri surf till Google bilarna de äldre […]

Det plingade till i telefonen och paketet är […]

Trasig styrenhet VOC V90

Jag tror mer på att det är fullt mö[…]

Stefans 968

Fikaträff i Porscheklubben igår. IMG_1[…]