Forum för ekonomiska frågor som rör volvoägandet, t.ex. försäkringar, garantier, trygghet, verkstäder, lån et.c.

Moderator: Moderatorer

#587001
Jag tror att nyckeln till ett tryggt bilköp är att köpa på rätt ställe. När du kommer till förmedlingen, ställ frågan om de åtar sig fullt reklamationsansvar. Svarar de på något sätt nej, spring.
#587083
den ska stå i deras lokaler och det är dom som kör annonsen.
var in på helmia i dag är volvo dagar, pratade med en säljare som skulle kika vad som fanns i torslanda efter han hade fått våra spec.
så vi får se vart det landar
#648680
Nu är detta inlägg några månader gammalt men skriver några rader ändå. Jag har bara positivt o säga om detta företag! Har köpt min nuvarande bil där och jag fick mycket bra hjälp och service. Det fanns några saker att åtgärda på bilen innan jag köpte den och det fixade dom till utan bekymmer. Jag hade även lite små problem efter köpet, och det fixades lika galant! Dom bokade in bilen på Volvo och jag fick en gratis lånebil av bilförmedlingen och några timmar senare var den klar! Jag är mycket nöjd med deras bemötande och min bil :)

Hej! Undrar vart man kan få tag i denna gumm[…]

Trasig Renault Scenic

Ja man måste nog ha något annat ä[…]

Jag får ingen träff på detta &oum[…]

Beställde sån här https://fordonsd[…]