I denna avdelning finns allt som har med motorarbeten och trimning att göra, vare sig de är enkla eller avancerade. Glöm INTE att skriva vad det gäller för bil, årsmodell samt motorbeteckning!

Moderator: Moderatorer

Användarvisningsbild
av Tomas88
#174424
Ja den där Bengt de Paulis med tråden Spara 100kr/tank kan ju slänga sig i väggen. :wink:
Användarvisningsbild
av Fluffen
#174425
Tomas88 skrev:Ja den där Bengt de Paulis med tråden Spara 100kr/tank kan ju slänga sig i väggen. :wink:
:lol: :lol: :lol:
Användarvisningsbild
av vetten
#175178
Ja det räcker ju att läsa lite grann så blir man ju minst sagt misstänksam ??:-/ Är det någon som vet hur den där mirakelgrejen ser ut? Såg något som såg ut som en propeller som man monterade på insugningsröret efter luftburken för några år sen, kan det va en sån? Folk är allt bra påhittiga :shock: synd bara att det inte alltid funkar :lol:
Användarvisningsbild
av Korny
#175635
Haha.
För an massa år sen när man till vardags åkte häst och vagn fanns begreppet "hästskojare", nu vet vi vart dom har tagit vägen! :-O)
av mojja
#176306
Om jag köper två st får jag 110 extra hästar då :lol:
Åtdragningsmoment svänghjul

Tack så jättemycket :-)

Dimljus Volvo v60 2020

Intressant. Snart dags för service på m[…]

OM RYSSEN KOMMER

Vi är väl på väg in i en n[…]

Vad har denna för funktion?

Har lyckats dra av bulten som håller fast de[…]