Bilvård, lackering, däck, fälgar, styling och väghållning diskuterar vi här…

Moderator: Moderatorer

Användarvisningsbild
av P210
#885794
Jag köpte färdigskuret från solfilmskompaniet.se (675:- för en sats på sju rutor) och tyckte inte att det var någon större skillnad på den monteringsmässigt jämfört med billigare filmer.
Precut för 1675:- hos scstyling är inte värt pengarna enligt mig, men 675:- är i stort sett vad proffsfilmen kostar för 3 meter så testa den istället.

Tyckte inte det var någon större fördel på att få den färdigskuren mot att klippa till den själv, filmen var skuren bara ett par mm större en den svarta rasterkanten runt rutorna vilket gjorde det rätt petigt att få till uan att et glipade i andra ändan, inte svårt att själv lägga på filmen på utsidan och rita av - nackdelen med färdigskuret är att du inte har råd att misslyckas... köper du en rulle är det bara att klippa ut en bit till!
Beställa ny V90 T6 recharge

Kupén blir något tystare utan panoram[…]

Löst nu. De va kudden som va kass blir byta[…]

Ville bara dela med mig av min egenskap frå[…]

Kolla under batterilådan och vid "burke[…]