Moderator: Moderatorer
69kungen skrev:Fälgrengöringen är bra vet jag för det är jag själv som gör den på vårat jobba kanske lite svagare bara men kostar ju lite inte kan också användas till plast båtar om också har det.Kan vara svårt att göra rent fälgar.
turbo_sven skrev:som fälgrengörning använder jag yes powerspray. det funkar jätte bra och är billigare än många fälg sprayer.Tja Yes och andra "diskmedel" hör hemma innomhus. Annledningen är att de inte är bra på bilar. Innehåller ofta prylar som skadar mera än de gör nytta.
turbo_sven skrev:ja de e kanske sant men det verkar mycket bättre än många andra prudukter. och jag har inte set att det har frätts eller skaddats på något annat sätt.Jo det är väl sant, men det finns produkter som funkar.
Rotskyddsgarantin gäller vad jag först&[…]
Angående produktionen så har de en au[…]