Volvo 850, S/V70 (97-00) , V70XC (98-00), C70 (98-05)
relaterade ämnen OBS! vid motorproblem försök att ange vad du har för motor i bilen...

Moderator: Moderatorer

av eneroth83
#394100
Hej jag har en volvo v70, 97:a
Det hela började bra idag när jag körde på motrvägen så började det väsnas fram till höger. Sen såg jag att hela blinkersen bara flög iväg. Kollade när jag kom hem, då hade hela kabeln ryckts av. Så nu har jag öppet hål där.

Åkte sedan ner till GDS hallen och skulle byta dragkrok det gick bra men när jag kom till strömmen och skulle montera den på det nya draget så fick jag inte fast den ordentligt så den är lite öppen på baksidan så man ser kablarna.

Kom hem med bilen och låste den som jag brukar med dosan. Men jag skulle ha en sak i bilen så jag försökte att öppna den men det gick inte så jag öppnade med nyckeln och då gick larmet.

Kan det ha något med blinkersen eller elen till draget att göra??? Vet inte vad jag ska göra nu. Så snälla hjälp
JÄVLA BILAR

Bensinmotorerna med manuell låda är ju […]

Vissa bilar 2022 har sensus. Hade en Xc90 2022.5 m[…]

Efter ha fått ecm och cem synkroniserade s&a[…]

Volvo xc60 2012-

Större chans att få svar om du frå[…]