Volvo 850, S/V70 (97-00) , V70XC (98-00), C70 (98-05)
relaterade ämnen OBS! vid motorproblem försök att ange vad du har för motor i bilen...

Moderator: Moderatorer

#13400
Jag har som sagt ett enormt problem framför mig. Hösten och vintern närmar sig och som dom flesta vet så är det ganska mörkt här uppe, ibland hela dygnet, och jag SKA alltså montera extraljus nu. Och vad ni än tycker att det är fult, inte passar, förstör bilen m.m så spelar det ingen roll, jag ska ha extraljus. Så det kan ni skippa att skriva. Det finns massor med bilar som är snygga även med extraljus.

Det jag ska ha är tre stora extraljus (inte bestämt vilka). Jag ska inte ha någon ramp med 4 eller 5 små för dom lyser ungefär lika bra som dimljusen :D :lol: Det är också bestämt.

Så till problemet, hur i h-vete ska jag fästa dom?? Det hade varit enkelt med ett vanligt fäste som monteras bakom reg. skylten men "någon" som monterat en ny front har inte tagit upp några hål i den (snyggare) vilket gör det omöjligt. Och jag vill ju helst inte gör det heller.
Så är det någon som har en smart lösning??
Vad finns det för olika fästen??

Ps. ni får gärna lägga in bilder på halvstylade bilar med extraljs.

Haha, nej. Han kanske tror motorn går s&ou[…]

Hur tar jag ut felkoder på en 96a?

Vanligaste felen är för lite gas, shimsa[…]

Volvo on call och GSM

Pratade med Volvo om det och de låter inte[…]