Sida 1 av 1

Plus och minus med kupén

Postat: tor 20 dec 2012, 13:46
av hasofy
Vad tycker ni om kupén i era V40? Vad är bra? Vad kunde ha varit bättre?

Här finns min utvärdering:

http://www.myv40.com/2012/12/deep-inside.html



Bild

Re: Plus och minus med kupén

Postat: tor 20 dec 2012, 23:39
av mstrandbo
God sammenfatning og gode bilder :-)-)

Har akkurat det samme interiøret og veldig fornøyd med det, unntatt at jeg har elektrisk førersetet, så har ikke noe problem med tranghet ved justering av setet. Du kunne tatt med en tekst om belysningen, selv liker jeg stemningsbelysningen veldig godt, den fler-fargede. Samt muligheten til å kunne dimme lese-lysene individuelt.

Du glemte en oppbevaringsplass forresten, den lille lommen under hovedlysbryteren :)

Re: Plus och minus med kupén

Postat: fre 21 dec 2012, 00:41
av therep
Grymt fina bilder, de vita sömmarna i klädseln lyser verkligen!

Re: Plus och minus med kupén

Postat: fre 21 dec 2012, 09:01
av SoKn
Väl skrivet och snyggt fotograferat! :D

Re: Plus och minus med kupén

Postat: fre 21 dec 2012, 13:38
av hasofy
Tackar!

Håller med, stämningsbelysningen är en rolig detalj. Ljusstrålen speglas i växelspaken, vilket i synnerhet min dotter älskar. Det finns många olika färger att välja mellan, vi har nu testat de flesta med dottern. Hennes och även min favorit är blå:)

På tal om belysning, är det bra att man kan stänga av golvbelysningen och ha olika styrkor på stämningsbelysningen. Jag gillar ha det mörkt, så att ingenting drar uppmärksamhet från vägen.