Här kan ni medlemmar presentera era bilar med bilder, information etc. Skriv gärna era projekt ni håller på med också! Max en tråd per bil!

Moderator: Moderatorer

#1630409
MartinS skrev:Ikväll blev det äntligen lite garagetid för att få ordentlig ordning på skicket efter att Volvo Retail ”rekondat” den inför köpet. Att dom inte gjört ett bättre jobb är pinsamt tycker jag.
IMG_1099.jpeg

IMG_1100.jpeg
Också ett par bilder på interiören, jag kam inte tänka mig en stilrenare och snyggare inredning i en Xc40.



Också den riktigt eleganta knoppen, pricken över i’et.

IMG_1105.jpeg
Ja volvo s record innan leverans lämnade mycket att önska. Hade inte superstora förväntningar men fick ta tag i det med själv i efterhand.
Knoppen är ju helrätt. Läst att det går att eftermontera men kunde lämna felkod eller iaf strula med uppdateringar, dock lär nästa bil vi köper vara 4-6år gammal så kanske spelar mindre roll(?)
Gnissel

Säker på att det är fram? Lå[…]

Hej Antar att något skadats då det kna[…]

Start/stopbatteri

Hej ! Har kört ett tag nu med delen fr&arin[…]

EX60

Nu har jag provkört och får väl […]