Sida 1 av 1

Styling ljus bak högst upp V70N

Postat: sön 01 okt 2017, 22:13
av DooZeR
Hej alla glada!
Tänkte göra som på min förra v70 jag hade (97a) att montera position ljus högst upp bak på bilen. Men hur har ni gjort som har de? Rev ner för att kolla lite hur allt sätt på denna men kan ju inte få dit en t10 adapter för de är ju plåt ivägen:s någon som kanske även sitter på bilder??:)

Vore tacksam för hjälp!

Re: Styling ljus bak högst upp V70N

Postat: ons 04 okt 2017, 16:47
av DooZeR
Någon?:/

Re: Styling ljus bak högst upp V70N

Postat: ons 04 okt 2017, 17:52
av SBergdahl
Kan inte minnas att jag sett någon bild på en bil där det gjorts tyvärr. Det är rätt lätt att skruva ner över delen av lyktan och stoppa in en lampa den vägen. Är ju inte hela världen om den går sönder och du inte orkar byta direkt.

Re: Styling ljus bak högst upp V70N

Postat: ons 04 okt 2017, 21:01
av robinb3rgsten
På min gamla v70 n hade förra ägaren borrat i 3 röda dioder längst upp på var sida så nåt lär ju gång få dit. Men hade aldrig bort lamporna på den så såg aldrig bakaidan

Re: Styling ljus bak högst upp V70N

Postat: fre 06 okt 2017, 23:07
av DooZeR
Okej :) de finns folk som har gjort de men tyckte de såg riktigt tajt ut men kanske får ta ner de igen för att kika ännu en gång :)

Re: Styling ljus bak högst upp V70N

Postat: lör 07 okt 2017, 15:42
av SBergdahl
Skicka gärna upp lite bilder om du får till det :)