Sida 1 av 1

Det var en dålig stil.

Postat: sön 09 dec 2018, 18:35
av SRT
Såg att tråden inte politiskt korrekt i ämnet klotterplanket blivit stoppad och man småler lite åt hela parodin.Vad får man ta upp enligt bokstavsordning på Klotterplanket på Jag Rullar om man nu inte anses vara besvärlig. :-)

Re: Det var en dålig stil.

Postat: sön 09 dec 2018, 18:48
av Schmoyoho
Jag skickade PM till Lövet om låsningen men har inte fått något svar, diskussioner om miljö och klimat har vi ju redan i andra trådar så varför var denna så mycket värre? Om "det här är inte flashback" ska syfta på att det här är ett bilforum, är det verkligen nödvändigt att låsa sådana trådar? Känns som att aktiviteten på forumet varit väldigt låg sedan april då nya forumet lanserades, om något borde man ta till vara på om folk faktiskt vill diskutera saker.

Re: Det var en dålig stil.

Postat: tis 11 dec 2018, 01:45
av Derank
Klotterplanket
Här kan ni klottra av er sport, politik, efterlysningar m.a.o offtopic!!!

Re: Det var en dålig stil.

Postat: tis 11 dec 2018, 08:15
av AndreasThn
Håller med, konstig motivering.

Re: Det var en dålig stil.

Postat: ons 12 dec 2018, 17:25
av Schmoyoho
Väntar fortfarande på svar via PM, eller om någon annan i moderatorteamet vill säga något? Eller saknar vi helt en aktiv forumledning?

Re: Det var en dålig stil.

Postat: tor 13 dec 2018, 11:13
av Fisch
Aktiviteten på forumet är inte relaterat till den nya plattformen. Det finns andra skäl som skapat oengagemang.

Re: Det var en dålig stil.

Postat: tor 13 dec 2018, 13:47
av AndreasThn
Fisch skrev: tor 13 dec 2018, 11:13 Aktiviteten på forumet är inte relaterat till den nya plattformen. Det finns andra skäl som skapat oengagemang.
Ja det har verkligen märkts ett stort dropp, vilket är synd.

Re: Det var en dålig stil.

Postat: lör 15 dec 2018, 23:07
av Schmoyoho
Jag bryr mig ärligt talat föga om tråden i fråga som låstes, däremot tycker jag att det känns märkligt och framförallt tråkigt med vad jag uppfattar som en ovilja att föra någon sorts dialog om det hela, särskilt när input uppenbarligen efterfrågas. Inte nödvändigtvis en dialog om vilka regler som ska gälla, men åtminstone om var man anser att gränsen ska gå och varför detta nu av någon anledning var över denna väldigt underförstådda gräns.