llesrof skrev:Vad får du en "wow-känsla" av då? Gillar du diskret och smakfullt eller är du bara ute efter uppmräksamhet? Själv kör jag med dessa:
Tack för bilderna!!
Vill ha ngt som sticker ut lite mera. Som inte är så "vanligt" på en XC70 kanske. Idag har jag vanliga Oreander 17" med sommardäck. Bilen är svart så jag vill ha silver även kanske grafitgrå men inte svart då jag tycker att fälgarna "försvinner" ihop med bilen.
Från start så var jag ute efter 18" men nu börjar jag även överväga 19" beroende på vad som gör sig bäst på bilen. Men 19" är smärtgränsen nådd..
Det finns många snygga fälgar med det gäller att fälgen passar på den höga XC70. Jag blev lite sugen på denna fälgen:
Men dem flesta som har denna fälg har sänkt sina bilar. Så jag blev lite osäker hur den gör sig på en XC70.. Gillar även Nitro Zenit fast att fälgen ser enkel ut med 5 ekrar men det största problemet är väl att den minsta dimensionen är 8,5 x 19..
GH EDITION EXCALIBER är rätt snygg. Påminner lite om Nebula fälgarna..