Här kan ni medlemmar presentera era bilar med bilder, information etc. Skriv gärna era projekt ni håller på med också! Max en tråd per bil!

Moderator: Moderatorer

#806986
Härligt. Vad är det för styrka på dessa?
#806997
Nä det är klart, kan ju ge en liten mysig belysning förstås. Jag bytte mina till starkare eftersom jag gärna ville se i kupén när jag tände dom. :)
Överväger dock att försöka en tredje gång med ett par som är snäppet svagare än de jag har nu för att se ifall de då slocknar helt när tändningen är på. Kan inte minnas att de första jag testade lös svagt även vid färd vilket nuvarande gör.
#807019
While we're at it, är socklarna annorlunda till V70? Eftersom du beställt nya tänkte jag, de gamla till V50 går alldeles utmärkt att återanvända.
#807115
Smart. Får man fråga vad du fick ge för socklarna och vart du köpte dom?
Användarvisningsbild
av Brainy
#814705
Så kom äntligen socklarna jag beställt på Ebay.

Led-lamporna har legat och väntat sedan länge.
Bild

Började med att plocka ner den främre innerbelysningen och plocka ur de befintliga lamporna.
Bild

I med led i de lösa socklarna
Bild

Led kontra halogen
Bild

Bild

Förutom ett trevligare sken så blev det betydligt mer ljus. Det är inte helt mörkt i garaget så jag får ta ett interiörfoto utomhus senare.
#814758
Tjusigt! Behövde du göra någon modifikation för lampan i hållaren eller var det bara plug n play? Mina som har annorlunda fötter vill inte riktigt fungera till 100% så det kanske får bli till att beställa ett gäng sådana som du har.

Och, lyser de något när de ska vara släckta? Mina lyser som sagt lite svagt fortfarande när tändningen är på. Ingenting man störs av men det ska förstås inte vara så.
  • 1
  • 39
  • 40
  • 41
  • 42
  • 43
  • 59
Sensorring bak Volvo V40

Har artikelnr! Självklart utgått hos B[…]

Fick ett litet paket idag med roliga dela :-D v&a[…]

Elpriset

Moderna vindkraftverk har heller inte någo[…]

Vägmätare saknas

ok kul, inte klockan heller... och antagligen inte[…]